مشاوره تامین منابع مالی

مشاوره تامین مالی چیست و به چه دردی می خورد؟ اگر صاحب سازمانی هستید یا مدیر واحد مالی شرکتی خاص حتما با تامین مالی برخورد کرده اید.

تامین مالی کار مهم و پیچیده ای است و خطای کوچکی در آن نتایج بسیار بزرگ و منفی در پی خواهد داشت. مشاوره کمک می کند که این مسیر پیچیده آسان و سهل شود. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره آن صحبت کنیم.

مشاوره تامین مالی چیست؟

تامین مالی تمام فرایند‌ هایی است که در آن سرمایه لازم جهت انجام فعالیت ‌های تجاری یک شرکت فراهم می‌ شود. به‌ صورت کلی تامین مالی می ‌تواند از 2 طریق انجام شود. شیوه اول ایجاد بدهی و شیوه دوم حقوق صاحبان سهام است.

مدیران واحد‌ های اقتصادی تصمیم برای تامین مالی شرکت را برعهده دارند. این تصمیمات نیز از مهم ‌ترین تصمیم ‌های سازمان هستند و نمی ‌توان آن ‌ها را به افراد مبتدی واگذار کرد. چرا که بقای شرکت و پیشرفت آن به چنین موضوعی بستگی دارد.

ساختار سرمایه نیز در این تصمیم ‌گیری نقش مهمی ایفا می‌ کند. مشاور تامین مالی کسی است که به مدیران واحد ‌های مالی کمک می‌ کند تا بتوانند بهترین تصمیم برای تامین مالی سازمان را بگیرند.

مشاور تامین مالی چه ویژگی‌ هایی دارد؟

تامین مالی شکل‌ های مختلفی دارد. واحد ‌های مالی باید از شکل ها مطلع باشند. فرد دیگری که این شکل ها را به خوبی یاد گرفته و نقاط قوت و ضعف هر کدام را می داند مشاور تامین مالی است.

او فردی است که هم از ویژگی های ارتباطات درست برخوردار است و هم از دانش اقتصادی. توجه داشته باشید که مشاور خوب برای شما تصمیم قطعی نمی گیرد.

بلکه راه و امکانات موجود را نشان می دهد تا شما بتوانید با اطلاعات درست به تحلیل برسید و مسیر را پیدا کنید.

مزیت استفاده از مشاوره تامین مالی چیست؟

با برون سپاری چنین چیزی می توانید فشار را از روی کارمندان بردارید و مدیران را آماده پذیرش مسئولیت های جدید کنید. البته گاهی سازمان به بن بست رسیده و برای رهایی از آن مشاوره تنها راه موجود است.

در چنین شرایطی نیز می توان بر روی کمک مشاور تامین مالی کمک نمود. برون سپاری مجالی برای تفکر به شما خواهد داد چون تحلیل اطلاعات را به فرد دیگری می سپارد.

مشاور بیرون از شرکت می تواند آگاهانه مشاوره دهد؟

یک سوال مهم این است که آیا مشاورانی که در داخل سازمان نیستند می توانند مشاوره خوبی بدهند و شرایط را بسنجند؟ به هر حال افراد داخل سازمان شناخت بیشتری دارند.

باید بدانید که کار مشاور براساس دیتا و اطلاعات است. هرچقدرکه اطلاعات بیشتری به مشاوران بدهید آن ها نیز مشاوره تامین منابع مالی دقیق‌ تری به شما ارائه خواهند داد.

جمع ‌بندی

مشاوره تامین مالی برای شرکت هایی که در واحد مالی خود به بن بست رسیده اند یا برای این که به بن بست نرسند به کمک نیاز دارند، بهترین گزینه است.

برون سپاری چنین چیزی نه تنها کنترل سازمان را از شما نخواهد گرفت، بلکه باعث می شود بتوانید با درایت بیشتری از عهده هدایت سازمان بر بیایید. اگر به چنین چیزی نیاز دارید خدمات مشاوره ابر زندگی در خصوص تامین مالی در خدمت شما است.

پیمایش به بالا