ثبت نام در دوره تکفا از پرطرفدارترین دوره‌های آنلاین کسب و کار

ثبت نام در دوره تکفا
از پرطرفدارترین دوره‌های آنلاین کسب و کار

سایر اخبار

سومین بوت کمپ آموزش و توانمندسازی مربیان کدنویسی طرح ملی دارکوب

به گزارش روابط عمومی معاونت علمی “بوت کمپ دارکوب” توسط شتاب‌دهنده ابر زندگی و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری در محل ساختمان تربیت مربی سازمان فنی و حرفه ای در حال برگزاری است.

در این بوت کمپ سه روزه، توسعه مدل کسب‌وکار کدنویسی، بررسی تاثیر کدنویسی بر رشد هوش کودکان و نوجوانان، شیوه نامه برگزاری المپیاد کدنویسی، بررسی روش های حل مساله با استفاده از کد، بررسی شیوه های توسعه کارآفرینی در بستر کدنویسی، ارتباط بین خلاقیت و کدنویسی، مبانی آموزش تفکر انتقادی با رویکرد کد، کمک به ارتباط موثر خانواده و کودک در بستر الگوریتم ها، شیوه های آموزش کدنویسی و شیوه نامه برگزاری رویداد کارآفرینی ملی کدنویسی کودکان آموزش داده خواهد شد.

با توجه به موج جدید کسب و کارهای کوچک و بزرگ وابسته به مهارت های برنامه نویسی در ایران و جهان، نیاز شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف به افرادی با مهارت های فناوری های جدید بسیار ضروری است. لذا برای این مهم، سرمایه گذاری بر روی آینده سازان کشور عزیزمان ایران از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است. طرح دارکوب، طرحی در راستای آموزش و توانمندسازی کدنویسی کودکان و نوجوانان ایران زمین است که با همکاری ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و ستاد توسعه فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در کنار سایر دستگاه ها و سازمانهای مهم، تاثیرگذار و متولی این مهم اجرا می گردد و در نظر دارد تا زمینه ساز استعدادیابی، استعدادپروری، آموزش، توانمندسازی یک میلیون کد نویس در کشور در سال جاری را با هدف سرمایه گذاری مطمین برای آینده فرزندان ایران زمین رقم زند.

سومین بوت کمپ آموزش و توانمندسازی مربیان کدنویسی طرح ملی دارکوب با رویکرد اجرای طرح ملی دارکوب ویژه مربیان آموزشگاه های فنی و حرفه ای کشور برگزار گردید.

دویست نماینده تا کنون در طرح ملی دارکوب انتخاب شده اند.

برای اجرای این طرح ملی در کشور، نیاز به استفاده از همه ظرفیت ها می باشد. لذا با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با سازمان فنی و حرفه ای از ظرفیت های آموزشگاه های آزاد این سازمان برای انجام آموزش های کشوری استفاده شده است. تا کنون دویست مرکز فنی حرفه ای کشور بعنوان نماینده اجرای طرح دارکوب در کشور ثبت نام نموده اند.

سامانه مجازی آموزش کدنویسی دارکوب بزودی رونمایی می شود.

با توجه به توسعه فضای مجازی در کل کشور، سامانه مجازی آموزش کدنویسی با هدف انجام آموزش های عمومی و مجازی از طریق اپلیکیشن دارکوب انجام می پذیرد.  در این سامانه کودکان و نوجوانان کشور از طریق فضای مجازی آموزش های لازم را فراخواهند گرفت. اپلیکیشن دارکوب از طریق سایت دارکوب در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نسبت به آموزش استفاده نمایند.

کتاب کدنویسی من ویژه کودکان 5 تا 8 سال رونمایی می شود.

زبان نسل آینده زبان کد است. کد زبانی خواهد بود که بشر آینده با اشیا و حیوانات و گیاهان ارتباط برقرار خواهد نمود. این زبان باید از مراحل پایه به کودکان آموزش داده شود و کتاب کدنویسی من، کتابی مصور برای آموزش کدنویسی به کودکان زیر هفت سال است.

علاقمندان به مشارکت در طرح ملی دارکوب می توانند به سایت www.darkoobcode.ir مراجعه نمایند.

پیمایش به بالا