سایر اخبار

وزیر بهداشت در بازدید از جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت؛ جشنواره‌ای که باید زودتر برگزار می‌شد

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت درباره برگزاری این جشنواره گفت: به همه همکارانم برای برگزاری این جشنواره تبریک می‌گویم، چرا که برگزاری چنین جشنواره‌ای اقدامی بود که باید زودتر از این‌ها صورت می گرفت.

وزیر بهداشت در جریان بازدید از جشنواره با بیان اینکه خوشبختانه این مهم با همکاری معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و مشارکت استارتاپ‌های حاضر در این عرصه صورت پذیرفت، اذعان کرد: با توجه به مشاهداتم، فکر می‌کنم جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت آغاز خوبی داشته است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه به نظر شما مهمترین دستاوردهای این جشنواره چیست؟ اظهار کرد: مهم این است که به واسطه این رویداد مشکلات استارتاپ‌ها و شتابدهنده‌ها، دسته‌بندی و به آن‌ها توجه شود.

او در این‌باره با بیان اینکه بهتر است معاونت‌های گوناگون وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌هایی که در دولت هستند از این استارتاپ‌ها حمایت کنند، ادامه داد: در عین حال امیدوارم سرمایه‌گذاران هم از آن‌ها حمایت کنند تا بازار مطلوبی برای استارتاپ‌ها ایجاد شود.

قاضی‌زاده هاشمی، برگزاری این جشنواره را یکی از کارهای مغفول‌مانده خواند و اظهار امیدواری کرد این رویداد همه ساله پرشکوه‌تر برگزار شود تا به‌دنبال آن به تدریج خدماتی در حوزه سلامت دیجیتال توسط جوانان طراحی و اجرا شود.  همچنین در نظر داشته باشید که خدمات آن‌ها برای مردم، آسایش و رفاه بیشتر و البته هزینه کمتر به همراه خواهد داشت.

نخستین جشنواره رسانه‌های دیجیتال سلامت به ریاست محمدهادی ایازی و دبیری امیرحسین اسدی به‌عنوان دبیر علمی و محمدعلی حجازی به‌عنوان دبیر اجرایی، با شعار «رسانه‌های دیجیتال سلامت، نبض اجتماعی شدن سلامت» توسط موسسه آواي هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مركز همایش‌های بین‌المللی رازی در حال برگزاري است.

پیمایش به بالا