سایر اخبار

پیام رسان ها به کمک افزایش سواد سلامت جامعه شتافتند

امیرحسین اسدی دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت گفت: یکی از اهداف جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، شناسایی بسترهای دیجیتال ارتقای سلامت در جامعه و جلب مشارکت صاحبان این بسترها در راستای افزایش سواد سلامت جامعه بود. لذا در این راستا تلاش گردید تا از ظرفیت رسانه های دیجیتال سلامت در ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده گردد. لذا طی جلسات متوالی با کارشناسان پیام رسان بومی آی گپ و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مقرر شد تا برخی از کمپین های اطلاع رسانی سلامت وزارت بهداشت با همکاری « آی گپ» انجام شود و « آی گپ» در مدت زمان کمپین، خدمات رایگان خویش را به مردم ارائه کند.

اسدی گفت: « یکی از دغدغه های دائمی مردم، حفظ و ارتقای سلامت است و فعالیت در حوزه سلامت مورد علاقه تمامی فعالان مجازی و استارت آپ های نوپاست. در این میان آی گپ نیز تلاش کرد تا فعالیت خود را به سوی جامعه سلامت محور هدایت کند و این استارت آپ توانمند پذیرفت تا با ایجاد یک ظرفیت جدید، از تمامی پتانسیل های رسانه ای و زیرساختی خود در راستای ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده نموده و زمینه توسعه سلامت جامعه را مهیا سازد.

دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت در رابطه با فعالیت تازه این پیام رسان گفت: سرویس سلامت  عمومی این سامانه با نام «دکتر آی گپ» ارائه می شود و مردم می توانند بصورت رایگان عضو سرویس ها شده و از خدمات سرویس سلامت استفاده کنند. محاسبه رایگان تناسب اندام و ارایه فیلم ها و دستورالعمل های رایگان سلامتی، خطرسنجی میزان ابتلا به سرطان از طریق پرسش و پاسخ در فضای مجازی و ارائه پیش بینی ابتلا به سرطان بخشی از فعالیت های «دکتر آی گپ» است. هم چنین ارایه دستورالعمل خطرسنجی وقوع سکته مغزی، تست سنجش افسردگی بصورت رایگان، تست سنجش هوش، تست سنجش مزاج در طب سنتی، تست های افزایش هوش و خلاقیت نوزادان و کودکان، سرویس سلامت روان، سرویس های سلامت نوجوانان، سرویس های سلامت مادران، سرویس های سالمندان، سرویس های اطلاع رسانی و آموزش و ارایه مشاوره از برنامه های «دکتر آی گپ» است که به مردم خدمات خواهد نمود.

امیرحسین اسدی افزود: طی جلسات متوالی با ادارات تخصصی  وزارت بهداشت همچون اداره کل آموزش و ارتقای سلامت مقرر شد کمپین و پویش های مختلف از طریق ظرفیت های این پیام رسان در فضای مجازی وحقیقی شکل پذیرد و فیلم ها و مطالب آموزشی و ترویجی نیز در این بستر در اختیار افراد جامعه قرار گیرد. در واقع  «دکتر آی گپ» یک سرویس سلامت است که تلاش دارد تا سرویس ها و  خدمات سلامت را بصورت روزانه در اختیار عموم مردم ایران قرار دهد. خدماتی که قابل اعتماد، به روز و مورد تایید وزارت بهداشت است و اغلب بصورت رایگان به مردم ارایه می شود.

اسدی در پایان افزود: نزدیک به هزاروششصد بستر دیجیتال در جشنواره شناسایی گردید و عزم جشنواره و کارگروه توسعه کسب وکارهای دیجیتال سلامت بر توسعه ظرفیت های استارت آپ ها و فناوری های دیجیتال با هدف ارتقای سلامت جامعه است و ما تلاش خواهیم نمود هر هفته با چند استارت آپ جدید در راستای افزایش ارایه خدمات سلامت به جامعه همکاری نمایی تا شعار سلامت برای همه و با استفاده از فناوری، در تمامی زمینه ها فراگیر گردد.

علاقمندان میتوانند دکتر آی گپ را از طریق سایت www.igap.net  و یا در کافه بازار دریافت و نصب کنند و با مراجعه به دستیار هوشمند ((های گپ)) از خدمات دستیار هوشمند دکتر آی گپ استفاده نمایند.

پیمایش به بالا