3 استراتژی کسب و کار عمومی

استراتژی کسب و کار عمومی

 

اگر شما می خواهید برند تجاری خود را به موقعیت بسیار بالایی برسانید باید به خوبی در مورد استراتژی کسب و کار اطلاعات لازم را داشته باشید. استراتژی هایی که برای کسب و کارهای به کار می رود به این معنی است که شما از منابع محدود می توانید استفاده کنید. اینکه شما از فرصت های موجود برای محیط کسب و کار خود بهره گیری لازم را داشته باشید بسیار عالی می باشد و به عنوان مزیت می توانید از آن نام ببرید. بر همین اساس برای اینکه در کسب و کار خود موفقیت بیشتری را به دست آورید باید استراتژی هایی که صحیح هستند را تعیین کنید تا بتوانید توسعه و بقاء خود را رقم بزنید.

اینکه شما با انواع استراتژی کسب و کار آشنایی داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع این مسئله که مهمترین استراتژی های کسب و کار را شناسایی کند امر بسیار مهمی به شمار می رود. بنابراین در مورد آنها باید اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین دقت داشته باشید که نحوه استفاده از آنها هم مهم است و باید به خوبی در این مورد هم آگاهی خود را افزایش دهید. برخی از مهمترین استراتژی هایی کسب  کار را که اهمیت بسیار زیادی دارد در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

معرفی استراتژی کسب و کار عمومی :

سه استراتژی مهم برای کسب و کارها وجود دارد که شما می توانید برای رونق دادن به انواع کسب و کارها از آنها استفاده کنید. در واقع باید بدانید این سه استراتژی کسب و کار عمومی می باشند و بر همین اساس هر فردی در هر نوع کسب و کار می تواند از آنها استفاده کند. دقت داشته باشید که از هر سه این استراتژی هایی که نام می بریم شما نمی توانید به صورت همزمان استفاده کنید. آنها عبارت می باشند از :

  1. تمایز در کسب و کار :

به جرات می توانیم بیان کنیم که همین تمایز در کسب و کار به عنوان مهمترین استراتژی کسب و کار شناخته می شود.  شما باید به خوبی بتوانید از طریق خلق تمایز، کسب و کار خودتان را از دیگر رقبایی که دارید جدا کنید. در واقع همین مسئله منجر می شود که مزیت رقابتی با دیگر رقیبان خود داشته باشید. شما هرچه که بتوانید مزیت های رقابتی ارزنده تری را به مشتریان ارائه دهید، در ذهن آنها برجسته تر خواهید شد. بسیاری از کارآفرینان زمانی که کار خود را شروع می کنند بر این باور هستند که برای متمایز شدن از رقبای خود باید محصولات با کیفیت تری را با قیمت پایین به مشتریان خود ارائه دهند. در واقع شما باید بدانید این باور اشتباه است و به عنوان یک عامل تمایز جایگاه زیاد بالایی ندارد.

تمایز را شما می توانید در کالاهایی که تولید می کنید، برند ارائه داده شده، نیروی انسانی که در اختیار دارید، روش های بازاریابی و … به خوبی نشان دهید. معیارهای زیادی برای استراتژی کسب و کار و تمایز وجود دارد که شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. در واقع بهتر است بدانید که با اولین بودن شما می توانید تمایز بزرگی را با دیگر رقبای خود ایجاد کنید. همین امر نشانه موفقیت شما خواهد شد. در واقع اولین بودن در هر نوع از کسب و کاری که شما دارید یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل ایجاد کننده تمایز می باشد. مردن ذهن درگیر و دغدغه های بسیار زیادی دارند، به همین دلیل زیاد از تغییرات استقبال نمی کنند. بر همین اساس آنها تنها برندهای معتبر را در ذهن خود ثبت می کنند. بر همین اساس شما باید سعی کنید که همیشه اولین باشید.

  1. رهبری هزینه :

هدفی که در مورد این نمونه از استراتژی کسب و کار وجود دارد این است که مزیت رقابتی را شما ایجاد کنید. خلق کردن مزیت رقابتی شما به خدمات و محصولاتی بستگی دارد که با کمترین هزینه نسبت به رقبا ارائه می دهید. بنابراین به شما توصیه می کنیم تولید در حجم زیاد و قیمت کم را یکی از مهمترین اهداف خود در زمان شروع کسب و کار بدانید. در این زمینه شما باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای که وجود دارد هر یک از کالاها را تولید کرده و با قیمت مناسبی به مشتریان خود ارائه دهید. در این صورت روز به روز مشتریان شما در حال افزایش پیدا کردن خواهند بود.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد این نمونه از استراتژی وجود دارد این است که شما برای کسب و کارهای بزرگ می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. بنابراین هرگز به شما توصیه نمی کنیم که در ابتدای کار خود از این ایده و استراتژی استفاده کنید. در ابتدای کار یک کارآفرینی که خرده پا است به نقدینگی بیشتری با سود بالا نیاز دارد، او باید بتوانید سرمایه گذاری های بیشتری را انجام دهد. بر همین اساس دقت داشته باشید که  این ایده برای هر یک از انواع کسب و کارها اصلا مناسب نمی باشد و نباید از آن استفاده کنید.

  1. تمرکز :

یکی از مهمترین نکاتی که شما در مورد استراتژی کسب و کار باید بدانید این است که نمی توانید در هر کسب و کاری حضور داشته باشید. در واقع هر یک از بخش های بازار خدمات رسانی متنوعی دارد، به همین دلیل بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و به خدمات رسانی آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید. شما باید تمرکز زیادی داشته باشید و یک بخش از بازار را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. در این صورت موفقیت بیشتری می توانید به دست آورید.

هر فردی در زمینه مشخص شده ای توانایی زیادی دارد. شما باید توانایی خود را در آن زمینه ای که استعداد بیشتری دارید افزایش دهید. بسیاری از افراد موفقی که توانسته اند به رشد و موفقیت بسیار زیادی برسند تمرکز زیادی روی رشته و حوزه خود داشته اند. آنها برتری و اولویت را به کار خود سپرده اند و بر همین اساس توانسته اند ثروت خوبی به دست آوردند. شما دقت داشته باشید که قرار نیست تمامی بخش های بازار را در اختیار بگیرید. هر بخش ویژگی های خاص خودش را دارد و شما باید یکی از آن بخش ها را بر عهده بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا